header banner
Default

İnternetten Para Kazanmanın En Popüler Yöntemlerini Açıklıyoruz:


Haberler

Son Zamanların En Popüler Para Kazanma Yöntemlerini Açıklıyoruz: İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

Beyza

Bildiğiniz üzere devir değişti ve para kazanmak için çok çalışmak gereken o günler eskide kaldı. İnternet, her işimizi kısa sürede halletmemize yardımcı olmasının yanı sıra birçok kişiye para kazanmak için çeşitli fırsatlar da sunuyor. İnternet üzerinden para kazanmanın çok basit yolları olduğu gibi biraz daha zor olan yolları da var. Biz hepsini derledik, hangisini seçeceğiniz size kalmış!

1. İkinci el eşyalarınızı satmak.

VIDEO: İnternetten Para Nasıl Kazanılır? Son Zamanların En Popüler Para Kazanma Yöntemlerini Açıklıyoruz
Nerede Kalmıştık ?

1. İkinci el eşyalarınızı satmak.

Artık kullanmadığınız ya da kullanmaktan sıkıldığınız eşyalarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Kitap, defter, kıyafet, elektronik cihaz ve daha birçok şey ikinci el olarak her gün satılıp alınıyor. 

Eğer bu yöntemi denemek isterseniz dolap ve gardrops gibi uygulamalara göz atmayı unutmayın!

2. Blog yazmak.

VIDEO: Para Kazanmanın Hiçbir Yerde Anlatılmayan Sırrı | En Etkili Sinan Ergin Motivasyon Videosu
Sinan Ergin - livealive

2. Blog yazmak.

Blog yazmak hem eğlenceli hem de en popüler yöntemlerden bir tanesi. İlginiz ya da bilginiz olan bir konuyu seçerek blog yazabilir ve gerekli kitleye ulaştıktan sonra blog siteniz üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Ücretsiz blog sitesi açmak için Blogspot ya da Wordpress gibi siteleri kullanabilirsiniz. Ücretli siteler açmanız da mümkün ancak fiyatlar genel olarak dolar üzerinden hesaplanıyor. Bu nedenle başlangıçta ücretsiz siteleri tercih etmenizi öneriyoruz.

3. Stok fotoğraf satmak.

VIDEO: 11 Pasif Gelir Fikri | Oturduğun yerden 5.000$ kazan 🤩
Hikmet Anıl Öztekin

3. Stok fotoğraf satmak.

Eğer fotoğraf çekmeyi zaten çok seviyorsanız neden bu işten para kazanmayasınız? Birçok görsel sanatçı tıpkı bu yol ile yani stok sitelerine fotoğraf satarak para kazanıyor. Stok fotoğraf yükleyebileceğiniz birçok web sitesi bulunuyor. Bu sitelerin kullanıcı sayıları da oldukça yüksek rakamlara sahip. En sık kullanılan stok fotoğrafçılık web siteleri arasında Shutterstock ve iStockPhoto yer alıyor.

4. Uygulama tasarlamak.

VIDEO: VİDEO İZLEYEREK GÜNDE 7 DAKİKADA 35$/(999TL) PARA KAZAN! - İnternetten Para Kazanma | Para Kazan
Paratube

4. Uygulama tasarlamak.

Google Play ve App Store üzerinden her yıl sayısız uygulama indiriliyor. Eğer sizin de bu alana bir ilginiz varsa bir uygulama tasarlayabilir ve uygulamanızı kullanıcılara sunarak para kazanma şansı elde edebilirsiniz.

5. İçerik üretmek.

VIDEO: HERKESİN PARA KAZANABİLECEĞİ O MÜKEMMEL SİTE! #5 (İnternetten Para Kazanma Yöntemleri)
Hanimiş Teknoloji

5. İçerik üretmek.

Bu seçeneğin blog yazmaya benzediğini düşünebilirsiniz ancak içerik üretmek blog yazmaktan biraz daha farklı. İçerik üretmenin birçok farklı yolu var. Örneğin başkalarının blog siteleri için yazılar yazabilir, e-ticaret siteleri için açıklama yazıları yazabilir, sosyal medya paylaşımları için metinler hazırlayabilirsiniz. Eğer bu yöntemi tercih etmek isterseniz İçerikbulutu, İçerik Evreni, İcerik.net, Bionluk gibi web sitelerini inceleyebilirsiniz.

6. El işi ürünler satmak.

VIDEO: ''Bunu Anladığımda Zengin Oldum'' | Jeff Bezos'un Göz Açıcı Konuşması Hayatınızı Değiştirecek
Gelişim Okulu

6. El işi ürünler satmak.

Eğer örgü örüyor, kil yapıyor ya da bir şeyler üretiyorsanız bunları kullanıcılara sunarak para kazanmanız mümkün. El işi ürünlere son zamanlarda talebin arttığını da düşünürseniz bu yöntem internet üzerinden para kazanabilmeniz için en etkili yollardan bir tanesi. El işi ürünlerinizi satmak için sosyal medya hesaplarını ya da shopier gibi web sitelerini tercih edebilirsiniz.

7. Özel ders vermek.

VIDEO: İZLEDİĞİN HER REKLAMDAN $1.68 PARA KAZAN! 💰(ÖDEME KANITLI) - Reklam İzleyerek Para Kazanma
PROMETH

7. Özel ders vermek.

Bir konuya dair uzmanlığınız varsa ve öğretmek sizin için zevk veriyorsa bu yöntem tam size göre. İngilizce, Almanca gibi yabancı dil dersleri verebilir ya da öğrencilerin derslerine yardımcı olabilecek dersleri seçebilirsiniz. Udemy bu iş için tercih edebileceğiniz en etkili web sitelerinden biri.

8. Çeviri yapmak.

VIDEO: Ayda 5.000 $ kazandıran e-ticaret - Öğrenciler de yapabilir mi? Konuk ve soru - cevap
Hikmet Anıl Öztekin

8. Çeviri yapmak.

Eğer yabancı dilinize güveniyorsanız çeviri yaparak internet üzerinden para kazanmayı tercih edebilirsiniz. Çeviri işlerine Protranslate, Fiverr, Upwork gibi sitelerden ulaşabilirsiniz.

9. Kripto paralara yatırım yapmak.

VIDEO: Yazı Yazarak Günde 300$ Kazanmak ? 💰 - İnternetten Para Kazanma Yolları - İnternetten Para Kazan
Hanimiş Teknoloji

9. Kripto paralara yatırım yapmak.

Bitcoin ve bunun gibi diğer kripto paralara yatırım yapmak da internet üzerinden para kazanmanın bir yolu. Ancak kripto paralara yatırım yapmak tıpkı diğer yatırım türleri gibi birtakım risklere sahiptir. Eğer bu iş ile ilgilenmek isterseniz kripto eğitimlerinden faydalanabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için gerekli zamanı ayırırsanız kripto paralara yatırım yaparak uzun vadede ciddi kazançlara ulaşabilirsiniz.

10. YouTube kanalı açmak.

VIDEO: TİKTOK VİDEOSU İZLEYEREK DAKİKADA $5 PARA KAZAN! 💰- İnternetten Para Kazanma Yolları
PROMETH

10. YouTube kanalı açmak.

Bildiğiniz üzere YouTube dünyanın en büyük arama motorlarından bir tanesi. Burayı diğer arama motorlarından ayıran şey ise insanların burada eğlenceli ya da bilgilendirici videolar arıyor olması. Youtube üzerinden bir kanal açarak videolar çekebilir ve gereken takipçi sayısına ulaşarak reklamlar sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kamera önünde rahat biriyseniz bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.

11. Influencer olmak.

VIDEO: Ek Gelir Elde Etmenin 5 GARİP Yolu - 2023 Ek Gelir Kaynakları
Emir Şahin

11. Influencer olmak.

Instagram günümüzün en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri. Bu kadar büyük bir sosyal medya platformundan büyük paralar kazanmak elbette ki mümkün. Ancak bunun bir kuralı var. O kural ise belirli bir takipçi sayısına ulaşmak. Hesabınızı büyütmek biraz zorlu bir yol olsa da gereken sayıya ulaştıktan sonra kazanç sağlamak çok daha kolay.

12. Ev ya da oda kiralamak.

VIDEO: Bu Anlatılanları Hiçbir Zaman Okullarda Öğrenemeyeceksiniz! | Robert Kiyosaki - Nasıl Zengin Olunur?
Gelişim Okulu

12. Ev ya da oda kiralamak.

Bu yöntem de son zamanların en popüler para kazanma yollarından biri. Eğer buna uygun bir eviniz ya da odanız varsa günlük kiraya verebilir ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Ev ya da oda kiralamak için Airbnb gibi web sitelerini inceleyebilirsiniz.

13. Ders notu satmak.

VIDEO: HERKESİN PARA KAZANABİLECEĞİ O MÜKEMMEL SİTE! (İnternetten Para Kazanma Yöntemleri) #3
Hanimiş Teknoloji

13. Ders notu satmak.

Eğer öğrenciyseniz ve düzenli not tutan biri iseniz bu yönteme bayılacaksınız. Günümüzde öğrencilerin not tutmak yerine bot satın almayı tercih ettiklerini düşünürsek notlarınızı satarak para kazanmanız oldukça büyük bir ihtimal.

14. NFT satmak.

VIDEO: +30.000₺/Aylık Kazandıracak 10 İş Fikri
Arda Mürseloğlu

14. NFT satmak.

Eşi ve benzeri bulunmayan dijital varlıklar olarak tanımlayabileceğimiz NFT'ler dünya genelinde oldukça popüler hale geldi. NFT'ler için kolayca al-sat yapabileceğiniz pazar yeri platformları bulunuyor. Bu platformları kullanmak için ise dosyalarınızı NFT olarak hazırlamanız gerekiyor. Burada para kazanmak da biraz sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz;

VIDEO: BİNOMO İLE 7 DAKİKADA 7000 TL KAZANMAK !
Sinan ÇELİK

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Sources


Article information

Author: Colin Garrett

Last Updated: 1699653604

Views: 1122

Rating: 4.4 / 5 (73 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Colin Garrett

Birthday: 1936-02-22

Address: 90238 Jennifer Flat, West Mikayla, FL 97734

Phone: +4033544288825813

Job: Tour Guide

Hobby: Fishing, Photography, Dancing, Embroidery, Golf, Hiking, Hiking

Introduction: My name is Colin Garrett, I am a striking, dear, resolute, brilliant, priceless, fearless, dazzling person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.